Državna smotra projekata

DV Bajka s projektom “Upoznajmo svijet kroz umjetnost” ide na državnu smotru

U utorak, 8. travnja 2025. godine, u Dječjem vrtiću Sunčana u Zagrebu održana je regionalna smotra projekata iz područja građanskog odgoja i obrazovanja za Grad Zagreb. Dječji vrtić Bajka ponosno je predstavio svoj projekt “Upoznajmo svijet kroz umjetnost”, kojeg su osmislile i provele odgojiteljice Martina Vida Bodor i Nives Kaličanec Forjan.

Projekt se istaknuo među brojnim kvalitetnim radovima te je odabran za sudjelovanje na državnoj smotri, koja će se održati 22. svibnja 2025. godine u Čakovcu.

O projektu:

Kroz istraživanje i doživljaj različitih umjetničkih stilova i djela raznih umjetnika, djeca su:

  • razvijala građanske kompetencije postajući svjesniji i informiraniji članovi zajednice,

  • indirektno usvajala znanja o ljudskim pravima, različitim zajednicama i načinima aktivnog sudjelovanja u društvenom životu,

  • svakodnevno promišljala i učila o prihvaćanju različitosti – kako u umjetnosti, tako i u društvu – čime se jačalo međusobno uvažavanje, poštivanje, samopouzdanje i samosvijest,

  • učila i razvijala demokratske vrijednosti, kritičko mišljenje, argumentaciju i komunikacijske vještine, koje su temelj aktivnog uključivanja u društvo i oblikovanja bogatog kulturnog iskustva.

Čestitamo odgojiteljicama i djeci DV Bajka na ovom uspjehu i želimo im puno sreće na državnoj smotri!

 

 

Ispiši stranicu