Tjedni jelovnik

Sezonski dnevni jelovnici nastali su tijekom provedbe projekta „Pravilna prehrana u vrtićima grada Zagreba“ u organizaciji Grada Zagreba, Zavoda za javno zdravstvo „Dr. Andrija Štampar “i Prehrambeno-biološkog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu. Predstavljaju standard prehrane u dječjim vrtićima grada Zagreba s aspekta nutricionista, jer im se tijekom 10-satnog boravka u vrtiću osigurava zadovoljavanjem do 75% djetetove dnevne potrebe za hranjivim tvarima. Vrtić zadržava pravo promjene jelovnika.

Za djecu s posebnim prehrambenim potrebama , stručnjaci vrtića stvorit će pojedinačne ili prilagođene jelovnike pod vodstvom zdravstvenih radnika i nutricionista u skladu s preporukama roditelja i liječnika.

Za svu djecu koja imaju medicinsku
alergiju na hranu  poput konzervansa, orašastih plodova, agruma, mahunarki i soje iz redovnih tjednih jelovnika, ta će hrana biti prikladno zamijenjena.

Što ćemo jesti ovaj tjedan?

20.09.-24.09.2021.

PONEDJELJAK         20.09.2021. JELOVNIK BROJ: 6
DORUČAK PŠENIČNI POLUBIJELI KRUH, MASLAC, MARMELADA, MLIJEKO
RUČAK VARIVO OD SLANUTKA S PURETINOM, PŠENIČNI POLUBIJELI KRUH, BANANA
UŽINA 2 PUŽIĆI S ŠUNKOM I SIROM, LIMUNADA

UTORAK                    21.09.2021. JELOVNIK BROJ: 7
DORUČAK KUKURUZNE PAHULJICE S BIJELOM KAVOM
UŽINA 1 VOĆE
RUČAK JUHA OD RAJČICE, TJESTENINA SA SVJEŽIM SIROM I ŠUNKOM, SALATA OD SVJEŽIH KRASTAVACA I PAPRIKE, KRUH SA SJEMENKAMA
UŽINA 2 MIJEŠANO PECIVO, JOGURT

SRIJEDA                    22.09.2021. JELOVNIK BROJ: 8
DORUČAK KUKURUZNI KRUH, ČOKOLADNI NAMAZ, MLIJEKO
RUČAK MIJEŠANO VARIVO S ŽLIČNJACIMA I JUNETINOM, KUKURUZNI KRUH
UŽINA 2 BUČNICA, PRIRODNI SOK OD JABUKE

ČETVRTAK                23.09.2021. JELOVNIK BROJ: 9
DORUČAK SENDVIČ, JOGURT
UŽINA 1 VOĆE
RUČAK JUHA OD POVRĆA S HELJDOM, ĐUVEĐ S PILETINOM, SALATA OD SVJEŽE RAJČICE, KRUH SA SJEMENKAMA
UŽINA 2 MRAMORNI KOLAČ

PETAK                       24.09.2021. JELOVNIK BROJ: 10
DORUČAK ZOBENE PAHULJICE S PŠENIČNOM KRUPICOM NA MLIJEKU
UŽINA 1 VOĆE
RUČAK KREM JUHA MRKVE, PEČENA ŠKARPINA, CVJETAČA I BROKULA S KRUMPIROM NA LEŠO, MIJEŠANI KRUH
UŽINA 2 PECIVO S ZRNJEM, POLUTVRDI SIR, ŠLJIVA

Vrtić zadržava pravo izmjene jelovnika

Što ćemo jesti ovaj tjedan?

27.09.-01.10.2021.