Posebni program kinezioloških aktivnosti u radu s djecom predškolske dobi

Program kinezioloških aktivnosti u radu s djecom predškolske dobi posebni je cjelodnevni 10-satni program namijenjen djeci u dobi od 3.godine do polaska u osnovnu školu.

Program se provodi od strane odgojitelja certificiranih za provođenje posebnog programa.

Sportski program za djecu predškolske dobi integriran je u redoviti program vrtića.

Sve  aktivnosti vezane za njegovu realizaciju u funkciji su cjelokupnog razvoja djeteta. Sportski program nije usmjeren na stvaranje vrhunskih sportaša, već na poticanje  optimalnog razvoja motoričkih potencijala djece u dobi kada je to izuzetno značajno.
Svi motorički sadržaji namijenjeni razvoju motoričkih sposobnosti i vještina odabrani su u skladu s mogućnostima djece predškolske dobi.

Pedagoške godine 2022./2023. program će se provoditi na centralnom objektu, Zorkovačka 8 i na područnom objektu Humska 1.