Posebni program rane stimulacije osjetila i poticanja senzorne integracije

Program rane stimulacije osjetila i poticanja senzorne integracije posebni je cjelodnevni 10-satni program namijenjen djeci u dobi od 1. do 3. godine života.

Cilj programa je omogućiti djeci bogato poticajno okruženje, odnosno stimulaciju svih sedam senzornih sustava: vestibularni (kretanje), proprioceptivni (mišići i zglobovi), taktilni (dodir), vizualni (vid), auditivni (sluh), olfaktorni (miris) i gustativni (okus), kao preduvjet za usvajanje viših kognitivnih funkcija.

Program se provodi u prostoru sobe dnevnog boravka.Prostor sobe dnevnog boravka obogaćen je senzornim poticajima za stimulaciju svih 7 senzornih sustava kroz istraživanje, manipulaciju, eksperimentiranje i igranje.
Program provode dodatno educirani odgojitelji.
Program je verificiran od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja.
Pedagoške godine 2021./2022.program će se provoditi na područnom objektu Vrbani (Kuzminečka 12), Zorkovačka 8 i Humska 1.